OMLOUVÁNÍ DĚTÍ Krupka: 773 505 645 (SMS) Soběchleby: 736 246 504 (SMS)
Zpět
25.09.2020, Mgr. Romana Lodlová

Krátkodobý tematicky zaměřený projekt "Podzimní bramboráček"

Název projektu: ,,Podzimní bramboráček “, časová dotace 2 týdny (od 29. 9. do 9. 10. 2020)
 
Projekt je součástí Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání s názvem: „Ať je léto nebo zima, ve Sluníčku je nám prima, zkoumáme a dovádíme, ve světě se neztratíme“ s přírodovědným zaměřením.
 
Záměr projektu:
Záměrem projektu je pomoci dětem získat základní znalosti o tom, co vše se děje v podzimní přírodě, jaké plody dozrávají na zahrádce a v lese a jak je můžeme dále využít.
Budeme se soustředit na barvy podzimu, stromy a jejich plody a na lesní zvířátka.
Děti se zapojí do úklidu, údržby a zazimování školní zahrady a záhonků, společně doplní hmatové chodníčky nasbíranými přírodninami. Také se zapojí do vykopávání brambor na svých třídních záhonech, seznámí se s jejich tvarem, barvou, velikostí a možnostmi jejich dalšího využití.
Hravou formou budeme u dětí rozvíjet představivost a fantazii a motivovat je k získávání dalších znalostí o přírodě a přírodních jevech.
Celý projekt pomáhá u dětí vytvářet a prohlubovat kladný vztah k přírodě a naší zahradě v přírodním stylu (prožitkové učení).
Dílčím záměrem projektu je přenést výuku na školní zahradu a do přírody a rozvíjet a prohlubovat spolupráci s rodiči (výzdoba společných prostor školky doma vyrobenými panáčky "bramboráčky").

Realizace projektu:

Projekt bude probíhat dva týdny (od 29. 9. do 9. 10. 2020).

Děti se budou seznamovat s podzimní přírodou pomocí obrázků, pohádek, her i tématických vycházek.

Děti si v průběhu projektu přinesou dvě brambory - jednu k výrobě „Bramboráčka“  (děti věkově starší) či tiskátka (děti věkově mladší) a druhou k využití při sportovním dopoledni.

Za aktivitu při sportovním dopoledni získají děti diplom.

Součástí projektu bude i plnění úkolů a následné hledání pokladu buď v lese či na zahradě školy.

Projekt vyvrcholí v pátek 9. 10. 2020 tzv. "Hnědo - oranžovým dnem", kdy všechny děti i zaměstnanci přijdou oblečeni do hnědé nebo oranžové barvy a do těchto barev bude laděn i jídelníček.

Výzva pro rodiče

 

Image result for klokanovy školkyImage result for mrkvička časopis