OMLOUVÁNÍ DĚTÍ Krupka: 602 579 187(SMS) Soběchleby: 799 112 255(SMS) Dukel. hrdinů: 773 505 645(SMS)
Zpět
04.06.2024, Martina Hissenová

Ježečci - Celodenní výlet na Český ranč v Zákupech

V pondělí 3. června se děti ze třídy Ježečků vydaly na celodenní výlet na Český ranč v Zákupech. Cesta autobusem byla pro mnohé z nich zážitkem a nechyběly otázky "Kdy už tam budeme?" nebo "Kolik minut ještě pojedeme?" 
Po příjezdu na ranč byly děti přivítány paní Obbereiterovou, maminkou naší kamarádky ze třídy Medvídků a majitelkou ranče. Hned na začátku dostaly možnost prozkoumat okolí a seznámit se se zvířaty, která na ranči chovají. Děti byly nadšené z možnosti jít mezi zvířata do ohrady a hladit si je. Seznámily se tak s poníky, vietnamským prasetem, ovcí a s několika rozpustilými kozami. 
Jedním z nejzajímavějších zážitků pro děti byla péče o koně. Pod dohledem zkušených instruktorů se děti naučily, jak koně správně hřebelcovat a čistit jim kopyta. Tato činnost děti nejen bavila, ale také jim ukázala, že chov koní není jen o ježdění, ale i o péči o ně. Navštívily také jízdárnu, kde si mohly postavit překážkovou dráhu.
Český ranč v Zákupech byl pro děti ze třídy Ježečků obrovským zážitkem. Děti si užily blízký kontakt se zvířaty, naučily se, jak o ně pečovat, a strávily den plný smíchu a radosti.
Děkujeme paní Obbereiterové za možnost strávit dopoledne na ranči. 


          


                                   

               

                                      

         UJEP