OMLOUVÁNÍ DĚTÍ Krupka: 602 579 187(SMS) Soběchleby: 799 112 255(SMS) Dukel. hrdinů: 773 505 645(SMS)
Zpět

Aktuality

Koťátka - Návštěva RMK Krupka

Aktuality

Úterý25.04.2023 Minulý týden děti navštívily Raketomodelářský klub Krupka. Poslechly si povídání o raketách (jak se pouštějí, z čeho jsou vyrobeny,..), prohlédly si výstavu raket a shlédly video, aby si živě představily, jak takové vypouštění probíhá. Nakonec se v jedné raketě i vyfotily ☺. Při návštěvě v raketomodelářském kroužku měly děti možnost si každý jedno letadélko vyrobit. Po výrobě letadla se děti nauč…

Přečíst více

Koťátka - Jarní květiny

Aktuality

Neděle26.03.2023 Děti se dva týdny věnovaly jarním kytičkám. Seznámily se s jejich názvy, vytleskávaly slabiky, určovaly začáteční hlásku, skládaly puzzle, hledaly stíny, popisovaly, řešily hádanky a věnovaly se spoustě dalších aktivit. U pracovního a výtvarného stolečku děti vyráběly květinky různými způsoby a technikami. Vytvořily si sněženky, tulipány i narcisky. Na vycházkách se dívaly do zahrad, kde nacházely…

Přečíst více

Koťátka - Sázení

Aktuality

Neděle26.03.2023 Děti si v týdnu zasadily slunečnice, které dostaly jako dárek od Cepíka. Pravidelně květináč zalévají a pozorně sledují, jak jim slunečnice rostou. Na konci týdne si děti zasely ještě několik bylinek - petržel, špenát a pažitku.

Přečíst více

Koťátka - návštěva knihovny

Aktuality

Neděle26.03.2023 Děti se vydaly na návštěvu do Městské knihovny Krupka. V knihovně si poslechly krátké povídání o knihách i o knihovně. Paní knihovnice dětem přečetla pohádku z knihy. Na závěr návštěvy si děti mohly prohlédnout jakoukoliv knihu :)

Přečíst více

Pekaři a pekařky u Koťátek

Aktuality

Pondělí06.03.2023 Děti si minulý týden povídaly o povolání. Při výtvarných a pracovních činnostech si zahrály na pekaře a pekařky, kdy si "upekly" koláčky, rohlíčky, šneky a dokonce si zkusily uplést i vánočku. Děti to bavilo a se svými výtvory byly všechny spokojené. 

Přečíst více

Karneval u Koťátek

Aktuality

Pátek24.02.2023 A je to tu! Karneval! Děti přišly do školky v krásných karnevalových maskách. Proběhly různé soutěže v týmech i ve dvojicích, tančily na hudbu, házely míčky do malého kruhu, hrály si s nafouknutými balónky a nesměla chybět ani přehlídka karnevalových masek. Děti obdivovaly masky ostatních dětí. Ve třídě nechybělo malé pohoštění zdravými dobrotami ve formě sušeného ovoce a křupek. Na závěr našeho…

Přečíst více

Koťátka - Ve zdravém těle zdravý duch

Aktuality

Pátek18.11.2022 Začali jsme si povídat o zdravém životním stylu - proč je důležité jíst zdravě, pohybovat se, pít dostatek tekutin, jak předcházet nemocem. Děti si zahrály jejich oblíbenou hru "pátračka", kde hledaly různé bacily. Povídaly si o smyslech, společně se na ně zaměřovaly. Každý den poctivě cvičily - jógu, pohybové hry, cviky s balóny, cviky ve skupinách. Připravily si čaj ze sušené máty, kterou si vyp…

Přečíst více

Koťátka - Lesní zvířata - pracovní a výtvarné činnosti

Aktuality

Úterý15.11.2022 Děti při výtvarných a pracovních činnostech pracovaly s temperovými barvami a potravinářskou folií a tím vytvořily pozadí lesa. Za pomoci kusu kartonu, který obtiskávaly na pozadí, vytvořily strom. Dále si z papíru vystříhaly části vybraného lesního zvířete, který následně slepily a vlepily na pozadí. Také vybarvovaly vodovými barvami obrázky dle čísel, nebo geometrických tvarů.

Přečíst více

Koťátka - Pobyt v přírodě

Aktuality

Pondělí14.11.2022 Týdenní téma o lesních zvířatech se promítlo také do dopoledních vycházek. Vyrazili jsme do lesa, kde děti stavěly domečky pro zvířátka. Moc se jim to povedlo.

Přečíst více

Koťátka - Lesní zvířata

Aktuality

Pondělí14.11.2022 Minulý týden jsme si s dětmi povídali o lesních zvířatech. Při ranních činnostech děti rozvíjely matematickou a čtenářskou pregramotnost, skládaly obrázky podle velikosti, hrály hru Dobble, skládaly puzzle s obrázky zvířat a upevňovaly si povědomí o názvech zvířat a jejich mláďatech. Již také vědí čím se živí a jak se připravují na zimu.

Přečíst více

Přejít na stránku: 1