OMLOUVÁNÍ DĚTÍ Krupka: 602 579 187(SMS) Soběchleby: 799 112 255(SMS) Dukel. hrdinů: 773 505 645(SMS)
Zpět

Aktuality

Kytičky - "Cepík"

Aktuality

Úterý06.06.2023 Včera k nám do školky přijelo Divadlo M s Cepíkem, tentokrát se zaměřením na pohyb. Už tu letos byl poněkolikáté. Poprvé se zaměřil na zdravé stravování a podruhé na pitný režim. Na potřetí se děti naučily novou básničku, zacvičily si v tělocvičně a procvičily tak svou hrubou motoriku. Nakonec dostaly malý dáreček do třídy.Cepík nás naučil: Hlava, ruce, celé tělo,všechno by se hýbat mělo!

Přečíst více

Kytičky - "Stolečky s aktivitami"

Aktuality

Neděle04.06.2023 Paní učitelky pro děti připravily stolečky plné aktivit. Děti se rozdělily do tří skupin a chodily postupně k různým stolečkům s aktivitami. Takto si děti procvičily grafomotoiku, logické myšlení, zrakové vnímání i předmatematické představy. Dětem i paní učitelkám se to moc líbilo.

Přečíst více

Kytičky-"Aktivity v týdnu"

Aktuality

Neděle04.06.2023 Takhle jsme se s dětmi v týdnu bavili. Skládali jsme puzzle, hráli pexeso, hledali správné stíny, procvičovali grafomotoriku, hráli si v lesíku s přírodninami a mnoho dalšího.

Přečíst více

Kytičky - "Výroba včeliček"

Aktuality

Neděle04.06.2023 Minulý týden jsme začali s dvoutýdenním projektem "Pilné včeličky, aneb poznáváme včelí svět". Děti si proto samy vyrobily včelku -nejdříve jí vystřihly, poté natřely, nalepily oko a křídla a nyní nám už zdobí okna ve třídě:).

Přečíst více

Kytičky-"Vypouštíme motýlky"

Aktuality

Neděle04.06.2023 S dětmi jsme dostaly kelímky s housenkami a síťkou. Celý týden a kousek jsme pozorovali, jak housenky rostou, kuklí se, a nakonec se nám přes víkend vylíhli krásní motýlci. Motýlky jsme chvilku drželi v zajetí, aby je děti mohly pozorovat, ale nakonec po pár dnech jsme motýlky pustili na svobodu.

Přečíst více

Kytičky - "Návštěva knihovny"

Aktuality

Pátek02.06.2023 Minulý týden jsme šli s dětmi do krupské knihovny na výstavu "Bylo, nebylo", kde si děti prohlédly knihy, které vyrobily děti včetně naší třídy. Také si tam mohly půjčit časopisy, vypracovat pracovní listy, prohlídnout si vystavené kulisy a obrázky dětí. Dětem se návštěva líbila, paní knihovnice byla moc milá a dala dětem malý bonbón na rozloučenou, který si odnesly domů.

Přečíst více

Kytičky na výstavě včeliček

Aktuality

Středa24.05.2023 Ve čtvrtek jsme s dětmi navštívili v MŠ Soběchleby výstavu k projektu "Pilné včeličky,aneb poznáváme včelí svět ". Výstava byla moc hezky vymyšlená a velmi pečlivě připravená. Děti se v krátké projekci dozvěděly o životě včel, dále si mohly prohlédnout včelí plástve, výrobky z medu a náčiní, které je pro výrobu medu zapotřebí. Dále bylo dětem nabídnuta spousta aktivit u stolečků i na koberci k tom…

Přečíst více

Kytičky a pohádkový týden

Aktuality

Středa24.05.2023 V minulém týdnu nás provázelo téma "Pohádky". Každý den se děti seznámily s jinou českou pohádkou. Pojmenovávaly postavy a zvířátka, které se v pohádce vyskytovala a samy pohádky vyprávěly. Procvičovaly si dějovou posloupnost, slovní zásobu, zrakové vnímání a matematickou pregramotnost. Během spontánních ranních her si děti velmi rády staví z kostek, skládají mozaiky a staví z barevných dřívek.

Přečíst více

Kytičky - "Pokus a jiné aktivity"

Aktuality

Středa17.05.2023 Zkusili jsme udělat pokus s květinami: Nejdříve děti libovolně vybarvily papírovou květinu. Té potom přehnuly okvětní lístky a položily ji opatrně na vodu. Pak už jen zbývalo pozorovat, jestli se květina otevře nebo ne. Samozřejmě se nám všechny květiny otevřely.

Přečíst více

Kytičky - "Přání pro maminku"

Aktuality

Středa17.05.2023 Minulý týden jsme se s dětmi připravovali na Den matek. Děti se naučily krátkou básničku, vyrobily přání s vlastním obrázkem a také pomalovaly odlitek ze sádry podle vlastní volby. Děti byly z přání a dárečku nadšené a tešily se, až je budou moci předat maminkám.

Přečíst více

Přejít na stránku: 1345