Zpět
04.02.2026, Barbora Hrdličková
Kytičky - Hrajeme si na povolání – zahradníci i detektivové
V rámci tématu povolání jsme si s dětmi vyzkoušely, jaké to je stát se na chvíli zahradníkem. Využily jsme naši krásnou hydroponickou zahrádku a společně jsme zasadily semínka libečku, máty a bazalky. Teď budeme s napětím sledovat, jak rostlinky porostou, a doufáme, že se nám podaří vypěstovat bylinky, které pak s radostí předáme paní kuchařce do školní kuchyně.
Protože bylo celý den veselo, přemýšleli jsme, jaké další povolání bychom si mohli vyzkoušet a napadli nás detektivové! Ze svačinky nám zbylo trochu mléka, kterým paní učitelka nakreslila tajné obrázky na bílý papír. Po uschnutí nebylo nic vidět, ale když jsme papír opatrně zahřáli nad plamínkem svíčky, obrázky se zázračně objevily a my jsme případ úspěšně rozluštili.
Další články
Aktuality
Tento týden jsme zahájili projekt „Krupka – moje město“. Celým týdnem nás bude provázet náš kamarád Krupík, který nám každý den představí jinou zajímavou část Krupky. Společně si o ní povídáme, prohlížíme fotografie, sdílíme své zážitky a plníme různé úkoly a tvořivé činnosti. V týdnu jsme také navštívili vyhlášení soutěže v DDM Cvrček. Už samotná cesta autobusem byla pro děti velkým dobrodružství…
Přečíst více
Aktuality
Včera i dnes jsme si s dětmi naplno užili krásné počasí na školní zahradě. Povídali jsme si o letních sportech a rovnou si spoustu pohybových her i vyzkoušeli. Běhali jsme, soutěžili, hráli si a hlavně si užili spoustu legrace na čerstvém vzduchu. Děti při hrách rozvíjely pohybové dovednosti, spolupráci a smíchu bylo na zahradě opravdu hodně.
Přečíst více