OMLOUVÁNÍ DĚTÍ Krupka: 602 579 187(SMS) Soběchleby: 799 112 255(SMS) Dukel. hrdinů: 773 505 645(SMS)
Zpět

Aktuality

Kytičky pečou koláčky

Aktuality

Středa14.02.2024 Týden jsme završili pečením koláčků. Těsto si děti samy připravily, hnětly, vyválely, vykrajovaly kolečka a jako náplň měly na výběr mák, tvaroh, povidla a nutelu, nakonec zasypaly drobenkou a pak už jen čekaly na upečení. Po obědě si své koláčky snědly a velmi si na nich pochutnaly.

Přečíst více

Povolání ve třídě Kytiček

Aktuality

Středa14.02.2024 Minulý týden, si děti zkoušely některá povolání a stará řemesla.Procvičovaly si rameno při grafomotorických cvicích a tak jako kuchařky míchaly v hrnci, dále si vyzkoušely stará řemesla - pletení koše, tkát na stavu a na hrnčířském kole zkoušely vytvarovat z hrnčířské hlíny misku.

Přečíst více

Kytičky - "Společná práce a přítahy na lavičce"

Aktuality

Pátek02.02.2024 Děti se učily barvy a zlepšily komunikaci mezi sebou pomocí barevných tučňáků a vloček. Dětem jsem na zem rozložila všechny kartičky a děti měly za úkol je společně roztřídit podle barev. Také si děti dnes procvičily hrubou motoriku přítahy na lavičce a poté lezly po žebřinách (to není z důvodu bezpečnosti nafoceno).

Přečíst více

Kytičky - "Vyrábíme iglú"

Aktuality

Pátek02.02.2024 Tento týden jsme se vydali za Eskymáky až na severní pól. Celý týden jsme si povídali o tom, jak Eskymáci žijí, jaké mají podnebí v zemi, kde žijí  a další zajímavosti. Děti si proto samy natiskly své iglú pomocí lego kostky, nalepily si Eskymáka a také si tam pomocí nastříhaného brčka natiskly vločky. Nyní nám už iglú s Eskymáky zdobí šatnu.

Přečíst více

Kytičky - "Pokus a Tele-Bot"

Aktuality

Sobota27.01.2024 Protože nám v týdnu mrzlo a sněžilo, tak jsme si v diskuzním kruhu společně prohlédli Velkou knihu o sněhu a ledu, kde bylo spousta zajímavostí. Také jsme si zkusili pokus a změřili jsme si kolik má stupňů sníh. Při rozpouštění děti pozorovaly o kolik sníh klesl, jak je studený a jak dlouho taje. Na závěr týdne si děti zkusily ovládat Tele-Bota pomocí šipek, které jsem jim předem připravila. Ostat…

Přečíst více

Kytičky - "Zimní sporty"

Aktuality

Sobota27.01.2024 Tento týden jsem si s dětmi povídala o zimních sportech. Děti si proto vyrobily "zamrzlý" rybník, který vytvořily tak, že potřely čtvrtku inkoustem a po zaschnutí pomocí zmizíku dělaly stopy po bruslích. Nakonec okolo nalepily vatu jako sníh a poté si vybraly, jestli stopy vytvořil hokejista nebo krasobruslařka. Práce je bavila a zároveň tak rozvíjely grafomotoriku i jemnou motoriku.

Přečíst více

Kytičky -"Tři králové"

Aktuality

Pondělí08.01.2024 Minulý týden jsme si povídali o třech králích a tradicích. Děti si chtěly vyzkoušet jaké to je, vypadat jako král/královna, a proto si každý vyrobil svou korunu s písmenkem a mohly si také vyzkoušet oblek tří králů.

Přečíst více

Kytičky - " Přiletěl k nám Ježíšek a uklízíme vánoční stromeček"

Aktuality

Pondělí08.01.2024 Při příchodu do školky po novém roce tu na děti čekala nadílka od Ježíška. Dětem se dárečky líbily a měly radost, že Ježíšek přiletěl i k nám do školky. V pátek jsme podle tradice uklidili vánoční stromeček a rozloučili se s Vánoci, na které se zase budeme za rok těšit.

Přečíst více

Kytičky - Pečení rohlíčků a výroba přáníček

Aktuality

Úterý19.12.2023 V minulém týdnu děti nelenily a před vánoční besídkou měly velmi na pilno. Vyráběly přáníčka pro rodiče, pekly vanilkové rohlíčky neustále trénovaly písničky a básničky na besídku, psaly dopis Ježíškovi a na výzdobu šatny vyráběly vánoční papírové ozdoby.

Přečíst více

Kytičky - "Čertí výzdoba"

Aktuality

Pátek08.12.2023 Tenhle týden jsme si povídali o Mikulášovi, čertíkovi a andělovi, a protože nás v úterý navštívili, tak jsme si tu pro ně připravili výzdobu. Děti pomocí voskovky nejdříve dělaly fortáž Mikuláše a čerta. Další den jsme společnými silami vyrobily čertí řetěz, který děti moc bavil. Zdobí nám třídu  a nejspíš si to ponecháme až do Vánoc.

Přečíst více

Přejít na stránku: 13

          


                                   

               

                                      

         UJEP