OMLOUVÁNÍ DĚTÍ Krupka: 773 505 645 (SMS) Soběchleby: 736 246 504 (SMS)
Zpět

Aktuality

Motýlci - Adélčiny narozeniny

Aktuality

Pondělí22.02.2021 Dnes měla svůj velký narozeninový den Adélka. Děti a paní učitelky jí popřály, dostala od nás drobné dárečky a rozdala dětem lentilky. 

Přečíst více

Motýlci - cvičení

Aktuality

Pondělí22.02.2021 Dopoledne Během dopoledních činností jsme dětem nabídly cvičení ná nářadí. Děti se snažily zdolat výstup na věž, přelézt ji, plazit se po lavičce s přitahováním rukou, válet sudy, houpat se v klubíčku - nácvik na kotoul. Další hrou bylo podlézání kamarádů a umět se vždy zařadit na konec, stejně si tak podávaly míč nad hlavou s přebíháním a další aktivity. Cvičení vždy zaujme všechny děti a akti…

Přečíst více

Motýlci - Karneval

Aktuality

Pondělí22.02.2021 V úterý 16.2. si děti užily karnevalový den v mateřské škole. Od rána přicházely v maskách, jeden druhého si prohlížely. Dopoledne si zatančily podle známých písniček na CD. Soutěžily v židličkované, tanec s balónkem ve dvojicích, stříhání bonbónů zavěšených na provázku poslepu. Vše bylo o šikovnosti, koncentraci a kamarádství. Po svačině děti navštívily třídu Berušek, kde pokračovaly v tanci pod…

Přečíst více

Motýlci - bobování

Aktuality

Pondělí22.02.2021 Děti si ještě užívaly bobování a her se sněhem.

Přečíst více

Motýlci - Pokus se sněhem

Aktuality

Pátek05.02.2021 Děti vyráběly umělý sníh. Pomůcky - dekorativní sníh v prášku, 600 ml vody. Popis - Děti vysypaly dekorativní sníh v prášku do velké nádoby, zalily studenou vodou a řádně zamíchaly. Poté děti čekaly než se vytvoří umělý sníh.  Závěr - Děti si umělý sníh osahaly, zjištovaly hmatem  rozdíly mezi umělým a skutečným sněhem. 

Přečíst více

Motýlci - My se mrazu nebojíme, rukavičky nasadíme.

Aktuality

Pátek05.02.2021 Dopolední činnosti  Výtvarná činnost a pracovní činnost - kresba tuší, vybarvování vodovými barvami, vystřihování, kresba zmizíkem (dekorativní kresba). Vázání uzlů. Výroba lyžnic. Kresba tuší - lyžaři. Využití pracovních listů na matematickou pregramostnost (geometrické tvary). Pohybové cvičení (opičí dráha, chůze na lyžnicích).

Přečíst více

Motýlci - Nečekaná návštěva laní za plotem

Aktuality

Pátek22.01.2021 Tento týden nás překvapilo nečekané stádo laní s jelenem za plotem školní zahrady. S dětmi jsme si užily krátkou a pěknou podívanou.

Přečíst více

Motýlci - průběh eskymáckého týdne

Aktuality

Pátek22.01.2021 V průběhu eskymáckého týdne si děti dopoledne postavily iglů a hrály si na eskymácké rodiny. Stavěly lodě, udělaly si vodu s tučňáky apod. Celý týden tvořily - vystřihovaly, lepily medvědy, iglů, tučňáky atd. Děti se naučily písničku "Eskymácká abeceda", básničky "Eskymáci to jsou máci" a "Tuleni". Zacvičily si s papírovými koulemi, s míčky a padákem. Vycházky jsme trávili na svahu na hřišti, kd…

Přečíst více

Motýlci - dopolední vyrábění

Aktuality

Pondělí18.01.2021 Třída Motýlků - děti si vybírají z nabídek činností - kreslení a vybarvování omalovánek. Hrály didaktickou hru na PC- na matematickou pregramotnost ( tvary, barvy, určování počtu, přiřazování). Společně vyráběly sněhuláka - obtisk dlaní prstovými barvami, kuličky z krepového papíru.

Přečíst více

Motýlci - výjezd na Komáří vížku

Aktuality

Pondělí18.01.2021 Třída Motýlků Dnes jsme vyjeli na Komáří vížku, kde si děti užily bobování na velikém svahu. Nejdříve si ho musely ujezdit. Samozřejmě nechybělo focení zmrzlé přírody, dětí a her se sněhem. Děti si výlet pěkně užily.

Přečíst více

Přejít na stránku: 1

Image result for klokanovy školkyImage result for mrkvička časopis