OMLOUVÁNÍ DĚTÍ Krupka: 602 579 187(SMS) Soběchleby: 799 112 255(SMS) Dukel. hrdinů: 773 505 645(SMS)
Zpět

Aktuality

Týden u Motýlků

Aktuality

Pondělí03.04.2023 Děti v týdnu vyráběly ovečky z ruliček, prasátka a skládaly psa z papíru.

Přečíst více

Příroda se probouzí - Motýlci

Aktuality

Pondělí20.03.2023 Děti v týdnu malovaly vázu s kočičkami, vystřihovaly sluníčko a kreslily, skládaly jarní květiny (tulipán, sněženka). U stolečku vypracovávaly pracovní listy k tématu, vybarvily si květinu na pokus, který se nám povedl (rozkvetlá květina). Kačenka oslavila s dětmi své 6. narozeniny .

Přečíst více

Motýlci v knihovně

Aktuality

Pondělí20.03.2023 Děti v týdnu navštívily Městskou knihovnu v Krupce, kde si mohly prohlédnout dětské knížky a časopisy. Moc si to užily.

Přečíst více

Motýlci - Matematická pregramotnost

Aktuality

Úterý24.01.2023 V tomto týdnu si děti ze třídy Motýlků procvičí matematickou pregramotnost pomocí Hejného metody "Matematika všemi smysly". Společně jsme začali tvořit autobus, který využijeme jako názornou ukázku při aktivitě "Autobus". Děti měly k dispozici různé druhy materiálů k procvičení tvarů, počtu, číselné řady. Jako motivaci si v diskuzním kruhu poslechly pohádku "Číselné království" a začali jsme si po…

Přečíst více

Motýlci - Návštěva tělocvičny

Aktuality

Úterý24.01.2023 Děti ze třídy Motýlků navštívily v pondělí tělocvičnu Masarykovy základní a mateřské školy v Krupce. Děti si zacvičily a zasoutěžily v družstvech. K rozvoji pohybových dovedností jsme využili počty (1 kolečko kolem tělocvičny na zahřátí, napočítáme do pěti a vyběhnu za kamarádem, počet dětí v družstvu, porovnávání počtu dětí v družstvu).

Přečíst více

Motýlci - Kluziště

Aktuality

Čtvrtek19.01.2023 Ve třídě jsme si také vytvořili kluziště. Děti potřely inkoustem čtvrtku, po zaschnutí si vzaly do ruky zmizík a kroužily a bruslily. Hotové kluziště čekalo na zimní postavu kreslenou tuší, tu děti vybarvily vodovými barvami, vystřihly a nalepily. 

Přečíst více

Motýlci - Pokus "umělý sníh"

Aktuality

Čtvrtek19.01.2023 Venku bláto, co počít? Vytvoříme si umělý sníh a takový co vyrobíme, vydrží i ve třídě a hlavně neroztaje.

Přečíst více

Motýlci - Paní Zima

Aktuality

Čtvrtek19.01.2023 Zima se nám schovala nebo asi spí. Venku je bláto, proto jsme si s dětmi zkusili zimu přivolat obrázkem. Temperové barvy, tuš, vodové barvy a paní Zima už je na světě.

Přečíst více

Leden u Motýlků

Aktuality

Čtvrtek19.01.2023 Motýlci neprožívají jen změnu prostředí, děti vnímají i prapodivné počasí. Nepřijde jim, že by byla zima. V diskusním kruhu jsme si proto celý týden prohlíželi knihy se zimní tématikou, popisovali jsme si zimu a tvořili jsme obrázek paní Zimy a vyráběli kluziště. Na závěr týdne jsme si vyrobili umělý sníh. Celý týden si děti zvykaly na nové prostředí, seznamovaly se s ním a s pravidly. Hrály si ja…

Přečíst více

Vánoční besídka s rodiči u Motýlků

Aktuality

Pátek16.12.2022 Besídka s rodiči byla hezkým setkáním plným vánočních zvyků, vůní, básniček a písní. Děkujeme rodičům, kteří na besídku s dětmi přišli a doufáme, že jste se v předvánočním shonu alespoň na chvíli zastavili a užili si se svými dětmi příjemné chvíle. Pouštěli se lodičky, rozkrajovalo se jablíčko, zdobil se pomeranč, poznávaly se vánoční vůně a to nejhezčí, vystoupení dětí, bylo zakončeno vlastnoručn…

Přečíst více

Přejít na stránku: 13