OMLOUVÁNÍ DĚTÍ Krupka: 602 579 187(SMS) Soběchleby: 736 246 504(SMS) Dukel. hrdinů: 773 505 645(SMS)
Zpět

Aktuality

Zvířátka v zimě - Motýlci

Aktuality

Neděle27.11.2022 Téma týdne: Lesní zvířata v zimě Děti vyráběly ptáčka s krmítkem, kreslily tuší zvířátka v zimě. V herně stavěly z dřevěných kostek domky pro zvířata.

Přečíst více

Zdraví a sport - Motýlci

Aktuality

Pondělí14.11.2022 Tvořivé činnosti a rozvoj pohybových dovedností  Děti kreslily tuší zdravé a nezdravé potraviny, bacily, využívaly pracovní listy na téma "Zdraví".  Zatančily si na písničky - Hlava, ramena, kolena, palce, My dáme ruku sem. U stolečku děti využívaly puzzle, přiřazovaly ovoce - stíny, prohlížely si knihy a encyklopedie.

Přečíst více

Fotokoutek u Motýlků

Aktuality

Středa09.11.2022 Týden zvyků, svátků a tradic děti zakončily soutěžemi (slalom, hod na cíl, tanec, lovení jablek) a vyfotily se v třídním fotokoutku.

Přečíst více

Motýlci - Dechové cvičení

Aktuality

Středa09.11.2022 Děti se seznamují se správným dýcháním pomocí dechových cvičení, např. nafukováním balónků na výzdobu. Balónky jsme také zkoušeli nafukovat pumpičkou. V případě foukání ústy se děti učí pracovat s dechem. V případě nafukování pumpičkou si děti procvičují zručnost a zdatnost.  

Přečíst více

Tvoření u Motýlků

Aktuality

Středa09.11.2022 Děti si k vydlabané dýni vytvořily strašidelný zámek, strašidla ke hradu z ruliček, dýni z papíru, lucerničku a také obtisky dýni. Tvoření jim šlo pěkně od ruky a vytvořená díla byla opravdu povedená. 

Přečíst více

Motýlci - Čtenářská pregramotnost

Aktuality

Středa09.11.2022 Děti mají ke každému týdennímu tématu k dispozici dostatek knih. V týdnu, kdy jsme si připomněli Památku zesnulých, oslavili Halloween nebo se seznámili se svátkem Všech svatých, děti nejvíce zaujaly pohyblivé knihy o strachu a obrázky v Atlasu strašidel. Společně jsme si přečetli knihu o Kostíkovi, který hledal přátele.

Přečíst více

Dlabání dýně u Motýlků

Aktuality

Středa09.11.2022 Děti ze třídy Motýlků si na začátku halloweenského týdne vydlabaly dýni.

Přečíst více

Tvoření a aktivity u Motýlků

Aktuality

Středa26.10.2022 Ve třídě Motýlků se v druhém týdnu projektu netvořil jen domeček. Děti také vyraběly z přírodnin, vytvořily stromečky, ježky, sovičky. Věnovaly se rozvoji polytechnických dovedností, jemné a hrubé motoriky a hrály si nejen v herně, ale při procházkách podzimní přírodou.

Přečíst více

Motýlci staví domeček

Aktuality

Středa26.10.2022 V rámci podzimního projektu děti ze třídy Motýlků stavěly domeček pro ježka. Celou stavbu i to, pro jaké zvířatko budou domeček stavět, si pečlivě naplánovaly. Nejprve se zamýšlely, co na výrobu domečku potřebují. Přírodniny jsme měli nasbírané a děti je také v průběhu předešlého týdne nosily samy do školky. Co má dům? "Okna, dveře, zdi, střechu, u domu je zahrada" Jak se staví dům? Co potřebuji? …

Přečíst více

Podzim u Motýlků

Aktuality

Pondělí10.10.2022 Nastal podzim a ve třídě Motýlků jsme si o tomto ročním období s dětmi povídali. Děti procvičovaly zrakové vnímání, matematickou pregramotnost, jemnou motoriku a naučily se novou písničku "Neposedné kapičky" a basničku "Papírový dráček". Vyrobily si také koláž s holinkami, při které zapouštěly vodové barvy do čtvrtky a dolepovaly holinky. U koláže s deštníkem děti obkreslovaly podle šablon a lepil…

Přečíst více

Přejít na stránku: 24