OMLOUVÁNÍ DĚTÍ Krupka: 773 505 645 (SMS) Soběchleby: 736 246 504 (SMS)
Zpět

Aktuality

Kytičky - "Dopraváček"

Aktuality

Pátek13.05.2022 V týdnu jsme probíraly dopravu a bezpečnost. Jako společnou práci jsme si vybraly semafor. Děti práce se štětcem a temperou moc baví:) Poté jsme si ho poskládaly jak patří a přilepily. Ke konci týdne jsme si ještě procvičily jemnou motoriku a zrakové vnímání pomocí barevných a černobílých značek, které si děti vystřihly a poté správně nalepily na čtvrtku, moc se jim to povedlo:).

Přečíst více

Kytičky - "Aktivity v týdnu"

Aktuality

Pátek13.05.2022 A takhle si děti užívaly celý týden - hrály domino a pexeso s dopravními značkami, stavěly ze stavebnic a puzzlí dráhu pro auta, "projížděly" slalomem, poprvé si tenhle týden pohrály na pískovišti a mnoho dalšího.

Přečíst více

Kytičky - "Recyklování"

Aktuality

Pátek29.04.2022 V týdnu jsme s dětmi probírali recyklování a péči o životní prostředí. Děti si zopakovaly barvy popelnic a co do které patří, také se dozvěděly, jak pečovat o životní prostředí a jak se může člověk a příroda navzájem ovlivnit. V polovině týdne si děti samy vyrobily "didaktickou pomůcku" - popelnice, kterou si tu schováme na příště:).

Přečíst více

Kytičky - "Sázíme bylinky a slunečnice"

Aktuality

Čtvrtek28.04.2022 Dnes si děti na zahrádce MŠ v našem záhonku zasadily bylinky - řeřichu, libeček, kopr a bazalku. Také jsme zasadili slunečnici, která nám už hezky vyrostla ve školce. Nejvíce byly děti nadšené ze zalévání, a jsem zvědavá, jestli si na zalévání budou vzpomínat samy. Už se těšíme na první sklízení:).

Přečíst více

Kytičky - "Dravci a sázení letniček"

Aktuality

Úterý26.04.2022 Na zahradě mateřské školy jsme přivítali dravé ptáky. Seznámili jsme se s místy kde žijí, co jedí a jestli jsou nebezpeční. Děti si dravce mohly pohladit a vyfotit se s nimi. Dne 22. dubna, kdy naše planeta Země slavila svůj svátek, si děti zasadily do truhlíku okrasné letničky Aksamitníky, které všichni známe pod názvem afrikán. 

Přečíst více

Kytičky - "MODRÁ PLANETA"

Aktuality

Úterý26.04.2022 Děti se seznámily s planetou Zemí, kde žijí, ale i s ostatními planetami a celým vesmírem. Vytvořily si planetu Zemi pomocí kapání temperových barev na papír, který potom přeložily a uhladily. Barvy se krásně smíchaly.  Další výtvarnou metodou bylo vybarvování planet voskovkami a přetření vodovými barvami a barvení planet suchými křídami a stínování pomocí prstů.                                   …

Přečíst více

Kytičky - "Aktivity týdnu"

Aktuality

Čtvrtek14.04.2022 Dále měly děti na výběr spoustu tématických aktivit - skládaly puzzle, hledaly stíny na procvičení zrakového vnímání, procvičovaly barvy pomocí kolíčkohry s pomlázkami a zajíčka a také pozorovaly koloběh života zajíce a slepice. Také si děti samy v herně staví opičí dráhy, které je snad nikdy neomrzí:).

Přečíst více

Kytičky - "Velikonoce"

Aktuality

Čtvrtek14.04.2022 Minulý týden si děti zasadily čočku, která jim už krásně vyrostla, a proto si tenhle týden vyrobily zajíčka nebo kuřátko jako zapichovátko do hlíny a také si společně obarvily vajíčka, které si též daly do vyrostlé čočky. Už si to všechno děti odnášejí domů, aby jim to doma zdobilo pokojíček:).

Přečíst více

Kytičky - Příprava zajíčka na osení a pokračování v pohádkách

Aktuality

Středa13.04.2022 Děti si připravily zajíčka na sázení velikonoční travičky. Použily část plastové lahve, na kterou přilepily oči, uši, nos, nasypaly zeminu a zasadily čočku. Teď už jen, aby vyrostla. Pohádkový les - na natřené čtvrtky zelenou barvou si děti vystříhaly obrázky a postavičky z pohádek a nalepily je.A ještě si udělaly králíky z klobouku.

Přečíst více

Kytičky - Svátek Emičky a trochu pohybu

Aktuality

Středa13.04.2022 Emička přinesla dětem zdravou sladkost, kterou jim po svačině rozdala. Děti ji na oplátku poděkovaly a popřály vše nejlepší. Zkoušíme hula hop a zdoláváme výšky. Někdo dokázal vylézt až nahoru a někdo jen do poloviny, každý jak se cítil.

Přečíst více

Přejít na stránku: 1345